Aktualności

Nowe Wymogi FED-EX

Opłaty do przesyłek niestandardowych - zmieniona zostanie opłata za przesyłki oznaczone przez przewoźnika jako niestandardowe i wyniesie 200% ceny podstawowej za przesyłkę zamiast obecnej opłaty wynoszącej 100% ceny podstawowej. Zmiana będzie obowiązywać do 8 stycznia 2021 r.


    Zmiany zasad wysyłki opon - jeśli opony nie będą zapakowane w karton, nie zostaną przyjęte do transportu. W takim przypadku zostanie również naliczona dodatkowa opłata za „pusty podjazd”. Nowe zasady będą obowiązywać do 31 grudnia 2020 r.
Dodatkowo przewoźnik wprowadza nowe wytyczne dotyczące pakowania – Fit To Travel.

Jak pakować przesyłki zgodnie ze standardem Fit to Travel?

Przesyłka Fit to Travel to taka paczka, która jest zapakowana w wytrzymałe opakowanie – odpowiednie do jej rozmiarów i wagi, aby w transporcie nie stwarzała zagrożenia. Przesyłka jest oznaczona odpowiednimi etykietami, zawiera uzupełniony list przewozowy. Wnętrze paczki jest wypełnione materiałem amortyzującym, który zapobiega przemieszczaniu się transportowanych towarów wewnątrz opakowania.

Jeśli paczka nie będzie zapakowana zgodnie z wymogami Fit to Travel, kurier FedEx odmówi jej przyjęcia do transportu i poprosi o przepakowanie przesyłki zgodnie ze standardem Fit to Travel. Jeśli jednak zdarzy się tak, że kurier FedEx przyjmie paczkę, może ona zostać zatrzymana na kolejnych etapach transportu. W takim przypadku przedstawiciel FedEx powinien się skontaktować z nadawcą przesyłki oraz ustalić kolejne kroki i znaleźć alternatywne rozwiązanie.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.